Terapia logopedyczna

prowadzi: mgr Paulina Bogdańska

Terapia logopedyczna skierowana jest do dzieci mających problemy z prawidłową wymową i artykulacja.  Zajęcia zawsze poprzedzone są szczegółową diagnozą logopedyczną. Podczas zajęć wspólnie kląskamy, dmuchamy, gimnastykujemy język na wszystkie strony, tak, by pięknie wyartykułował “wszystko co pomyśli głowa”. Pracujemy zarówno  indywidualnie  jak i w niewielkich, kilkuosobowych grupkach. Poprzez zabawę staramy się utrwalać u najmłodszych prawidłowe wzorce językowe.

Nasz gabinet i metody pracy

Zajęcia prowadzimy w znakomicie wyposażonym gabinecie terapeutycznym. Korzystamy zarówno z tradycyjnych metod terapii mowy: pacynek, słomek, dmuchajek, lusterek, wiatraczków,  bogatego zbioru logopedycznych gier planszowych i wielu innych, jak i nowoczesnego sprzętu komputerowego oraz audio-videao. Przedszkolaki chętnie korzystają z mulitmedialnego programu do diagnozy i terapii mowy, nagrywają swoje głosy na dyktafon lub kolorowe skrzynki logopedeczne, a mikrofon i słuchawki wśród najmłodszych cieszą się nieustającą fascynacją. Nasze zaplecze terapeutyczne staramy się ciągle poszerzać poprzez zakup coraz to nowych pomocy, a swoje osobiste horyzonty i wiedzę systematycznie wzbogacamy i weryfikujemy podczas kolejnych warsztatów, kursów i spotkań z innymi specjalistami.